LinkedIn - profesijná sociálna sieť, ktorá vám môže zmeniť život

Autor: Viktoria Jekkelová | 28.3.2017 o 9:05 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  175x

Medzi jedny z najnavštevovanejších webových stránok dnešného sveta patria bezpochyby sociálne siete, ktoré sa v priebehu pár rokov stali neodmysliteľnou súčasťou života tisícok ľudí.

Existuje množstvo sociálnych sietí, ktoré sa od seba odlišujú najmä svojim zameraním. Niektoré sa primárne orientujú len na zdieľanie fotiek, videí či statusov, iné zase na široké spektrum využitia. Avšak, zábavnú funkciu sietí s týmto zameraním vystriedala profesionalita. Za významný prelomom vo svete sociálnych sietí považujem sociálnu sieť LinkedIn, ktorá poskytuje možnosť profesijnej reprezentácie, čím sa radikálne líši od ostatných sociálnych sietí.

LinkedIn priniesol do sveta profesií nový pohľad

Keď v roku 2003 vynálezca siete LinkedIn Reid Hoffman prišiel s nadčasovým nápadom vytvoriť sieť, ktorá sa nebude orientovať na sociálne aspekty života ale najmä na tie profesionálne, nemal ešte ani tušenia, či táto sieť bude mať medzi ľuďmi úspech. LinkedIn je profesijná sociálna sieť, prostredníctvom ktorej si zaregistrovaný používatelia vytvárajú a neustále aktualizujú svoje profily, ktoré im zároveň slúžia aj ako ich životopisy. Takýto profil obsahuje všetky základné informácie o danom človeku, jeho vzdelanie, pracovné úspechy či dokonca zručnosti. Výhodou tejto sociálnej siete je najmä to, že medzi používateľov patria aj personalisti z rôznych prosperujúcich firiem. Takýto personalisti si prehliadajú profily svojich potencionálnych zamestnancov a v prípade záujmu ich obratom aj kontaktujú. Pri dobre vyplnenom profile túto možnosť hodnotím ako jednoduchý spôsob získania zamestnania aj v prípade, že zamestnanie aktuálne nehľadáte.

LinkedIn v číslach

Celosvetovo má LinkedIn cez 100 milónov používateľov z viac než 170 krajín. Medzi najpočetnejšiu vekovú skupinu využívajúcu túto sieť patria ľudia vo veku od cca 25 do 35 rokov, medzi ktorých patria najmä manažéri, konzultanti či profesionáli z rôznych profesijných oblastí. Existujú rôzne typy účtov medzi ktorými si ako používateľ môžete vybrať, avšak za takúto vymoženosť si musíte aj priplatiť. Základný (basic) účet máte ako jediný zadarmo, za ostatné si môžete priplatiť v rozmedzí od 21 až po 90€/mesiac, čím ale získate nespočetné množstvá výhod, ktoré určite oceníte. A tu už je krok iba na vás, či sa oddáte sieti LinkedIn za vidinou lepšej budúcnosti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Neonacisti sa schádzajú na Slovensku, polícia mlčí

V obci, ktorú cez vojnu vypálili, hral aj Rastislav Rogel z kandidátky ĽSNS. Strane to neprekáža.

TECH

Vedci ukázali, aké majú ľudia nezvyčajné sexuálne túžby

Štúdia naznačila, že rozdiel medzi mužmi a ženami nie je veľký.


Už ste čítali?